EZJ-Z1V120KA
Contact Now
EZJ-Z1V120KA
  • 1
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 20 A
Package / Case : 0603 (1608 metric)
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Series : EZJ-P
Varistor Voltage : 12 VDC
Voltage Rating DC : 6.7 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 330 pF
Product : MLV
Manufacturer : Panasonics
Description : Varistors 12V 20A MULTILAYER VARISTOR