B72580V140K62
Contact Now
B72580V140K62
  • 1
Voltage Rating AC : 14 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 800 A
Surge Energy Rating : 2.3 J
Package / Case : 1812 (4532 metric)
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Clamping Voltage : 38 V
Voltage Rating DC : 18 VDC
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Capacitance : 4500 pF