ERZ-E08A271CS
Contact Now
ERZ-E08A271CS
  • 1
Diameter : 10.5 mm
Voltage Rating AC : 175 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 3.5 kA
Surge Energy Rating : 49 J
Packaging : Bulk
Clamping Voltage : 455 V
Series : ERZ-E
Varistor Voltage : 270 VDC
Voltage Rating DC : 225 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 330 pF
Product : MOV
Manufacturer : Panasonics
Description : Varistors ERZ-E 8mm 270V Bulk ZNR Surge Absorber