AVRL101A1R1NTA
Contact Now
AVRL101A1R1NTA
  • 1
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : -
Surge Energy Rating : -
Package / Case : 0402 (1005 metric)
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Clamping Voltage : -
Series : AVR-M/AVRL
Varistor Voltage : 90 V
Voltage Rating DC : 10 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 1.1 pF
Product : MOV
Manufacturer : TDK
Description : Varistors 0402 90V 1.1 pF