B72214S2321K101
Contact Now
B72214S2321K101
  • 1
Diameter : 10 mm
Voltage Rating AC : 320 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 6000 A
Surge Energy Rating : 136 J
Packaging : Bulk
Clamping Voltage : 840 V
Series : AdvanceD
Voltage Rating DC : 420 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 280 pF