B72205S2141K101
Contact Now
B72205S2141K101
  • 1
Diameter : 5 mm
Voltage Rating AC : 140 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 800 A
Surge Energy Rating : 6.5 J
Termination Style : Radial
Packaging : Bulk
Series : AdvanceD
Varistor Voltage : 220 VDC
Voltage Rating DC : 180 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 95 pF