VDRS14G035BSE
Contact Now
VDRS14G035BSE
  • 1
Diameter : 17 mm
Voltage Rating AC : 35 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 1 kA
Surge Energy Rating : 14 J
Termination Style : Radial
Packaging : Bulk
Clamping Voltage : 105 V
Series : VDRS
Varistor Voltage : 56 VDC
Voltage Rating DC : 45 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 4800 pF
Product : MOV
Manufacturer : Vishay / BC Components
Description : Varistors 35volts 17mm