B72210S0111K151
Contact Now
B72210S0111K151
  • 1
Diameter : 10 mm
Voltage Rating AC : 115 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 2.5 kA
Surge Energy Rating : 18 J
Termination Style : Radial
Packaging : Reel
Clamping Voltage : 300 V
Series : StandardD
Varistor Voltage : 180 VDC
Voltage Rating DC : 150 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 580 pF