B72210S2131K101
Contact Now
B72210S2131K101
  • 1
Voltage Rating AC : 130 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 3.5 kA
Surge Energy Rating : 25 J
Termination Style : Radial
Packaging : Bulk
Series : AdvanceD
Varistor Voltage : 205 VDC
Voltage Rating DC : 170 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 400 pF