ERZ-V14V101CS
Contact Now
ERZ-V14V101CS
  • 1
Diameter : 14 mm
Voltage Rating AC : 60 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 6 kA
Termination Style : Radial
Clamping Voltage : 165 V
Series : V
Varistor Voltage : 100 VDC
Voltage Rating DC : 85 VDC
Capacitance : 3200 pF