ERZ-V20D911
Contact Now
ERZ-V20D911
  • 1
Diameter : 20 mm
Voltage Rating AC : 550 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 7.5 kA
Surge Energy Rating : 510 J
Termination Style : Radial
Packaging : Bulk
Clamping Voltage : 1.5 kV
Series : V
Varistor Voltage : 910 VDC
Voltage Rating DC : 745 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 500 pF
Product : MOV
Manufacturer : Panasonics
Description : Varistors 550V 100A CLAMP