ERZ-V05D391
Contact Now
ERZ-V05D391
  • 1
Diameter : 5 mm
Voltage Rating AC : 250 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 800 A
Surge Energy Rating : 17 J
Termination Style : Radial
Packaging : Bulk
Clamping Voltage : 675 V
Series : V
Varistor Voltage : 390 VDC
Voltage Rating DC : 320 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 80 pF
Product : MOV
Manufacturer : Panasonics
Description : Varistors 390V 600A ZNR SUR ABSORBER 5MM