B72207S0151K111
Contact Now
B72207S0151K111
  • 1
Diameter : 7 mm
Voltage Rating AC : 150 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 1.2 kA
Surge Energy Rating : 11 J
Termination Style : Radial
Packaging : Reel
Clamping Voltage : 395 V
Series : StandardD
Varistor Voltage : 240 VDC
Voltage Rating DC : 200 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 210 pF