B72207S0350K101
Contact Now
B72207S0350K101
  • 1
Diameter : 7 mm
Voltage Rating AC : 35 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 250 A
Packaging : Bulk
Clamping Voltage : 110 V
Series : StandardD
Voltage Rating DC : 45 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 1050 pF
Product : MOV
Manufacturer : EPCOS / TDK
Description : Varistors 35volts 250A