ERZ-VGED911
Contact Now
ERZ-VGED911
  • 1
Diameter : 14 mm
Voltage Rating AC : 550 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 5 kA
Termination Style : Radial
Clamping Voltage : 1.5 kV
Series : V
Varistor Voltage : 910 VDC
Voltage Rating DC : 745 VDC
Capacitance : 250 pF