B72205S0131K111
Contact Now
B72205S0131K111
  • 1
Diameter : 5 mm
Voltage Rating AC : 130 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 400 A
Surge Energy Rating : 4.2 J
Termination Style : Radial
Packaging : Reel
Clamping Voltage : 340 V
Series : StandardD
Varistor Voltage : 205 VDC
Voltage Rating DC : 170 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 135 pF