B72214S0231K101
Contact Now
B72214S0231K101
  • 1
Diameter : 14 mm
Voltage Rating AC : 230 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 4.5 kA
Surge Energy Rating : 60 J
Packaging : Bulk
Clamping Voltage : 595 V
Series : StandardD
Voltage Rating DC : 300 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 380 pF
Product : MOV
Manufacturer : EPCOS / TDK
Description : Varistors 230volts 4500A