ERZ-V09D270CS
Contact Now
ERZ-V09D270CS
  • 1
Diameter : 9 mm
Voltage Rating AC : 17 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 1 kA
Termination Style : Radial
Clamping Voltage : 53 V
Series : V
Varistor Voltage : 27 VDC
Voltage Rating DC : 22 VDC
Capacitance : 8000 pF