ERZ-VEEV680
Contact Now
ERZ-VEEV680
  • 1
Diameter : 14 mm
Voltage Rating AC : 40 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 2 kA
Termination Style : Radial
Clamping Voltage : 135 V
Series : V
Varistor Voltage : 68 VDC
Voltage Rating DC : 56 VDC
Capacitance : 5500 pF