ERZ-V14V331CS
Contact Now
ERZ-V14V331CS
  • 1
Diameter : 14 mm
Voltage Rating AC : 210 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 6 kA
Termination Style : Radial
Clamping Voltage : 545 V
Series : V
Varistor Voltage : 330 VDC
Voltage Rating DC : 270 VDC
Capacitance : 580 pF