ERZ-V10D821
Contact Now
ERZ-V10D821
  • 1
Diameter : 10 mm
Voltage Rating AC : 510 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 3.5 kA
Surge Energy Rating : 110 J
Termination Style : Radial
Packaging : Bulk
Clamping Voltage : 1355 V
Series : V
Varistor Voltage : 820 VDC
Voltage Rating DC : 670 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 140 pF