VDRS14T175BSE
Contact Now
VDRS14T175BSE
  • 1
Diameter : 17 mm
Voltage Rating AC : 175 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 4.5 kA
Surge Energy Rating : 67 J
Termination Style : Radial
Packaging : Bulk
Clamping Voltage : 455 V
Series : VDRS
Varistor Voltage : 275 VDC
Voltage Rating DC : 225 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 750 pF
Product : MOV
Manufacturer : Vishay / BC Components
Description : Varistors 175V 17mm