ERZ-V07D471
Contact Now
ERZ-V07D471
  • 1
Diameter : 7 mm
Voltage Rating AC : 300 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 1.75 kA
Surge Energy Rating : 85 J
Termination Style : Radial
Packaging : Bulk
Clamping Voltage : 775 V
Series : V
Varistor Voltage : 470 VDC
Voltage Rating DC : 385 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 100 pF
Product : MOV
Manufacturer : Panasonics
Description : Varistors 300V 10A CLAMP