B72280B0251K001
Contact Now
B72280B0251K001
  • 1
Diameter : 80 mm
Voltage Rating AC : 250 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 100 kA
Surge Energy Rating : 1.3 kJ
Packaging : Bulk
Clamping Voltage : 650 V
Series : HighE
Voltage Rating DC : 320 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 14000 pF