B72205S0170K111
Contact Now
B72205S0170K111
  • 1
Diameter : 5 mm
Voltage Rating AC : 17 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 100 A
Surge Energy Rating : 500 mJ
Termination Style : Radial
Packaging : Reel
Clamping Voltage : 53 V
Series : StandardD
Varistor Voltage : 27 VDC
Voltage Rating DC : 22 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 1200 pF