B72210S0301K351
Contact Now
B72210S0301K351
  • 1
Diameter : 10 mm
Voltage Rating AC : 300 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 2.5 kA
Surge Energy Rating : 47 J
Termination Style : Radial
Packaging : Reel
Clamping Voltage : 775 V
Series : StandardD
Varistor Voltage : 470 VDC
Voltage Rating DC : 385 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 200 pF