B72210S0321K151
Contact Now
B72210S0321K151
  • 1
Diameter : 10 mm
Voltage Rating AC : 320 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 2.5 kA
Surge Energy Rating : 50 J
Termination Style : Radial
Packaging : Reel
Clamping Voltage : 840 V
Series : StandardD
Varistor Voltage : 510 VDC
Voltage Rating DC : 420 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 185 pF