B72205S0110K101
Contact Now
B72205S0110K101
  • 1
Diameter : 5 mm
Voltage Rating AC : 11 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 100 A
Surge Energy Rating : 300 mJ
Termination Style : Radial
Packaging : Bulk
Clamping Voltage : 36 V
Series : StandardD
Varistor Voltage : 18 VDC
Voltage Rating DC : 14 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 1750 pF
Product : MOV
Manufacturer : EPCOS / TDK
Description : Varistors 11volts 100A