B72220S0200K101
Contact Now
B72220S0200K101
  • 1
Diameter : 20 mm
Voltage Rating AC : 20 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 2 kA
Packaging : Bulk
Clamping Voltage : 65 V
Series : StandardD
Voltage Rating DC : 26 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 13000 pF
Product : MOV
Manufacturer : EPCOS / TDK
Description : Varistors 20volts 2000A