B72650M0750K072
Contact Now
B72650M0750K072
  • 1
Voltage Rating AC : 75 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 400 A
Surge Energy Rating : 2.5 J
Packaging : Reel
Clamping Voltage : 200 V
Series : CU
Voltage Rating DC : 100 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 210 pF