B72520E0200K062
Contact Now
B72520E0200K062
  • 1
Voltage Rating AC : 20 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 200 A
Surge Energy Rating : 700 mJ
Package / Case : 1206 (3216 metric)
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Clamping Voltage : 54 V
Series : MLV-E (automotive)
Varistor Voltage : 33 VDC
Voltage Rating DC : 26 VDC
Operating Temperature Range : - 55 C to + 150 C
Capacitance : 600 pF