ERZ-V07D680
Contact Now
ERZ-V07D680
  • 1
Diameter : 7 mm
Voltage Rating AC : 40 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 500 A
Surge Energy Rating : 4.1 J
Termination Style : Radial
Packaging : Bulk
Clamping Voltage : 135 V
Series : V
Varistor Voltage : 68 VDC
Voltage Rating DC : 56 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 1200 pF
Product : MOV
Manufacturer : Panasonics
Description : Varistors 68V 2.5A CLAMP