ERZ-VF2M361
Contact Now
ERZ-VF2M361
  • 1
Voltage Rating AC : 230 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 300 A
Surge Energy Rating : 9 J
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Clamping Voltage : 595 V
Series : V
Varistor Voltage : 360 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Voltage Rating DC : 300 VDC
Product : MOV
Manufacturer : Panasonics
Description : Varistors 360V 300A SMD SUR ABSORB ZNR VF