B72660M0140K072
Contact Now
B72660M0140K072
  • 1
Voltage Rating AC : 14 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 250 A
Surge Energy Rating : 900 mJ
Package / Case : 4032 (102080 metric)
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Series : CU
Varistor Voltage : 14 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Voltage Rating DC : 18 VDC