AVRL161A6R8GTA
Contact Now
AVRL161A6R8GTA
  • 1
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : -
Surge Energy Rating : -
Package / Case : 0603 (1608 metric)
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Clamping Voltage : -
Series : AVR-M/AVRL
Varistor Voltage : 27 V
Voltage Rating DC : 10 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 6.8 pF
Product : MOV
Manufacturer : TDK
Description : Varistors 0603 27V 6.8pF