VDRS10P230BSE
Contact Now
VDRS10P230BSE
  • 1
Diameter : 13.5 mm
Voltage Rating AC : 230 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 2.5 kA
Surge Energy Rating : 54 J
Termination Style : Radial
Packaging : Bulk
Clamping Voltage : 600 V
Series : VDRS
Varistor Voltage : 360 VDC
Voltage Rating DC : 300 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 320 pF
Product : MOV
Manufacturer : Vishay / BC Components
Description : Varistors 230volts 13 5mm