B72724A2170S162
Contact Now
B72724A2170S162
  • 1
Voltage Rating AC : 17 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 30 A
Surge Energy Rating : 75 mJ
Package / Case : 0603 (1608 metric)
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Clamping Voltage : 50 V
Voltage Rating DC : 22 VDC
Varistor Voltage : 25 VDC
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Capacitance : 75 pF