B72540E1300K062
Contact Now
B72540E1300K062
  • 1
Voltage Rating AC : 30 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 1200 A
Surge Energy Rating : 12 J
Package / Case : 2220 (5750 metric)
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Clamping Voltage : 77 V
Series : MLV-E (automotive)
Varistor Voltage : 47 VDC
Voltage Rating DC : 34 VDC
Operating Temperature Range : - 55 C to + 150 C
Capacitance : 4000 pF