B72650M0231K072
Contact Now
B72650M0231K072
  • 1
Voltage Rating AC : 230 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 400 A
Surge Energy Rating : 7.2 J
Package / Case : 3225 (8063 metric)
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Clamping Voltage : 595 V
Series : CU
Varistor Voltage : 360 VDC
Voltage Rating DC : 300 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 60 pF
Product : MLV
Manufacturer : EPCOS / TDK
Description : Varistors 230V 400A 60pF Varistor