EZJ-Z0V270RA
Contact Now
EZJ-Z0V270RA
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 3 A
Package / Case : 0402 (1005 metric)
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Series : EZJ-P
Varistor Voltage : 27 VDC
Voltage Rating DC : 16 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 20 pF