FCTN-RLY4-418
Category : RF and Wireless RF Receiver, Transmitter, and Transceiver Finished Units
Function : Receiver, Relay
Data Rate (Max) : 1.2kbps
Product Status : Obsolete
Features : 4 Latched Outputs, Dual Power Inputs
Package : Bulk
Series : -
Sensitivity : -112dBm
Applications : General Remote Control, Garage Opener, RKE
Mfr : Linx Technologies Inc.
Frequency : 418MHz
Voltage - Supply : 5V ~ 16V
Interface : Receiver, Latched Output
Modulation or Protocol : ASK, OOK
Power - Output : -
Base Product Number : FCTN-RLY
Description : MODULE 4 RELAY RECEIVER 418MHZ
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union,
Model Number : FCTN-RLY4-418
Contact Now
RF Receiver, Relay 418MHz ASK, OOK Receiver, Latched Output 1.2kbps