LXP1002-23-2/TR
Contact Now
LXP1002-23-2/TR
Category : Discrete Semiconductor Products Diodes RF Diodes
Current - Max : 100 mA
Product Status : Active
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Series : -
Capacitance @ Vr, F : 0.32pF @ 50V, 1MHz
Resistance @ If, F : 4Ohm @ 100mA, 100MHz
Voltage - Peak Reverse (Max) : 50V
Supplier Device Package : SOT-23-3
Mfr : Microchip Technology
Package / Case : TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power Dissipation (Max) : 250 mW
Diode Type : PIN - 1 Pair Series Connection
Operating Temperature : -55°C ~ 125°C
Base Product Number : LXP1002
Description : SI PIN NON HERMETIC PLASTIC SMT
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union,
Model Number : LXP1002-23-2/TR
Contact Now
RF Diode PIN - 1 Pair Series Connection 50V 100 mA 250 mW SOT-23-3