MRF7S18125AHR5
Contact Now
MRF7S18125AHR5
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors FETs, MOSFETs RF FETs, MOSFETs
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Chassis Mount
Voltage - Rated : 65 V
Package : Tape & Reel (TR)
Series : -
Noise Figure : -
Supplier Device Package : NI-780H-2L
Voltage - Test : 28 V
Mfr : USA Inc.
Frequency : 1.88GHz
Gain : 17dB
Package / Case : SOT-957A
Current - Test : 1.1 A
Power - Output : 125W
Technology : LDMOS
Current Rating (Amps) : -
Base Product Number : MRF7
Description : FET RF 65V 1.88GHZ NI780