BLP05H6110XRGY
Contact Now
BLP05H6110XRGY
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors FETs, MOSFETs RF FETs, MOSFETs
Product Status : Not For New Designs
Mounting Type : Surface Mount
Voltage - Rated : 135 V
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Configuration : Dual, Common Source
Series : -
Noise Figure : -
Supplier Device Package : 4-HSOP
Voltage - Test : 50 V
Mfr : Ampleon USA Inc.
Frequency : 108MHz
Gain : 27dB
Package / Case : 4-BESOP (0.173", 4.40mm Width)
Current - Test : 20 mA
Power - Output : 110W
Technology : LDMOS
Current Rating (Amps) : -
Base Product Number : BLP05
Description : RF FET LDMOS 135V 27DB SOT12242
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union,
Model Number : BLP05H6110XRGY
Contact Now
RF Mosfet 50 V 20 mA 108MHz 27dB 110W 4-HSOP