CLF1G0060S-10U
Contact Now
CLF1G0060S-10U
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors FETs, MOSFETs RF FETs, MOSFETs
Product Status : Not For New Designs
Mounting Type : Surface Mount
Voltage - Rated : 150 V
Package : Tray
Series : -
Noise Figure : -
Supplier Device Package : SOT1227B
Voltage - Test : 50 V
Mfr : Ampleon USA Inc.
Frequency : 3GHz ~ 3.5GHz
Gain : 14.5dB
Package / Case : SOT-1227B
Current - Test : 50 mA
Power - Output : 10W
Technology : GaN HEMT
Current Rating (Amps) : -
Base Product Number : CLF1G0060
Description : RF FET HEMT 150V 14.5DB SOT1227B
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union,
Model Number : CLF1G0060S-10U
Contact Now
RF Mosfet 50 V 50 mA 3GHz ~ 3.5GHz 14.5dB 10W SOT1227B