BLS6G3135-20,112
Contact Now
BLS6G3135-20,112
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors FETs, MOSFETs RF FETs, MOSFETs
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Chassis Mount
Voltage - Rated : 60 V
Package : Tray
Series : -
Noise Figure : -
Supplier Device Package : CDFM2
Voltage - Test : 32 V
Mfr : Ampleon USA Inc.
Frequency : 3.1GHz ~ 3.5GHz
Gain : 15.5dB
Package / Case : SOT-608A
Current - Test : 50 mA
Power - Output : 20W
Technology : LDMOS
Current Rating (Amps) : 2.1A
Base Product Number : BLS6
Description : RF FET LDMOS 60V 15.5DB SOT608A
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union,
Model Number : BLS6G3135-20,112
Contact Now
RF Mosfet 32 V 50 mA 3.1GHz ~ 3.5GHz 15.5dB 20W CDFM2