BLM7G1822S-80PBY
Contact Now
BLM7G1822S-80PBY
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors FETs, MOSFETs RF FETs, MOSFETs
Product Status : Not For New Designs
Mounting Type : Surface Mount
Voltage - Rated : 65 V
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Configuration : Dual
Series : -
Noise Figure : -
Supplier Device Package : 16-HSOPF
Voltage - Test : 28 V
Mfr : Ampleon USA Inc.
Frequency : 2.17GHz
Gain : 28dB
Package / Case : SOT-1211-2
Current - Test : 80 mA
Power - Output : 8W
Technology : LDMOS
Current Rating (Amps) : -
Base Product Number : BLM7
Description : RF FET LDMOS 65V 28DB SOT12122
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union,
Model Number : BLM7G1822S-80PBY
Contact Now
RF Mosfet 28 V 80 mA 2.17GHz 28dB 8W 16-HSOPF