BLC9G21LS-60AVZ
Contact Now
BLC9G21LS-60AVZ
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors FETs, MOSFETs RF FETs, MOSFETs
Product Status : Discontinued at Digi-Key
Mounting Type : Chassis Mount
Voltage - Rated : 65 V
Package : Tray
Configuration : Dual, Common Source
Series : -
Noise Figure : -
Supplier Device Package : DFM6
Voltage - Test : 28 V
Mfr : Ampleon USA Inc.
Frequency : 1.805GHz ~ 2.2GHz
Gain : 17.5dB
Package / Case : SOT-1275-1
Current - Test : 100 mA
Power - Output : 60W
Technology : LDMOS
Current Rating (Amps) : 1.4µA
Base Product Number : BLC9
Description : BLC9G21LS-60AV/SOT1275/TRAYDP
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union,
Model Number : BLC9G21LS-60AVZ
Contact Now
RF Mosfet 28 V 100 mA 1.805GHz ~ 2.2GHz 17.5dB 60W DFM6