BLF8G20LS-400PVQ
Contact Now
BLF8G20LS-400PVQ
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors FETs, MOSFETs RF FETs, MOSFETs
Product Status : Active
Mounting Type : Chassis Mount
Voltage - Rated : 65 V
Package : Tube
Configuration : Dual
Series : -
Noise Figure : -
Supplier Device Package : CDFM8
Voltage - Test : 28 V
Mfr : USA Inc.
Frequency : 1.81GHz ~ 1.88GHz
Gain : 19dB
Package / Case : SOT-1242B
Current - Test : 3.4 A
Power - Output : 95W
Technology : LDMOS
Current Rating (Amps) : -
Base Product Number : BLF8G20
Description : TRANS RF 400W LDMOS CDFM8
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union,
Model Number : BLF8G20LS-400PVQ
Contact Now
RF Mosfet 28 V 3.4 A 1.81GHz ~ 1.88GHz 19dB 95W CDFM8