GTVA262711FA-V2-R2
Contact Now
GTVA262711FA-V2-R2
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors FETs, MOSFETs RF FETs, MOSFETs
Product Status : Active
Mounting Type : Surface Mount
Voltage - Rated : 125 V
Package : Tape & Reel (TR)
Series : GaN
Noise Figure : -
Supplier Device Package : H-87265J-2
Voltage - Test : 48 V
Mfr : Wolfspeed, Inc.
Frequency : 2.62GHz ~ 2.69GHz
Gain : 18dB
Package / Case : H-87265J-2
Current - Test : 320 mA
Power - Output : 70W
Technology : HEMT
Current Rating (Amps) : -
Base Product Number : GTVA262711
Description : GAN HEMT 48V 300W 2496-2690MHZ